uczestnicy bazAr'tu

Agaciowa Fabryka Misiowców Agata Barczak to młoda atrystka-samouk, pochodząca z Wałbrzycha. Znana głównie dzięki swoim szydełkowym zwierzakom. Ukoñczyła Studium Grafiki Reklamowej w Świdnicy, w tej chwili studiuje także fotografię. Tworzenie jest jej odwieczną pasją, dlatego ciągle próbuje nowych technik. w jej twórczości znajdziemy obrazy, biżuterię wydzierganą ręcznie z posrebrzanego drutu, szydełkowe breloki, etui na telefony, drobiazgi z filcu, biżuterię lepioną ręcznie z masy samoutwardzalnej i wiele wiele innych. Jej prace przywołują na myśl dziecięcą fantazję i radość życia.

Agnieszka Lingas-Łoniewska Ma 37 lat, mieszka we Wrocławiu, pracuje w dużym holdingu finansowym. Swoją przygodę z pisaniem, rozpoczęła w 2009 roku, publikując najpierw opowiadania w Internecie. Tam zdobyła dużą popularność i postanowiła podzielić się swoją twórczością z większą liczbą czytelników. W styczniu 2010 roku ukazała się jej debiutancka powieść „Bez przebaczenia”, nakładem wydawnictwa Novae Res. Książka cieszy się dużą popularnością wśród czytelników, autorka odbyła już cykl 10 spotkań autorskich, obejmujących Biblioteki na terenie Dolnego Śląska. 1 marca wystąpiła w programie „Co jest grane?” w Radio Roxy, prezentując swoją książkę. W marcu, w USA, ukazała się jej kolejna książka – dramat „Dirty World”, wydany przez PublishAmerica. W kwietniu, światło dzienne ujrzał jej thriller „Szósty”, wydany przez Fundację Nasze Debiuty, której partneruje Empik. W czerwcu spotkała się z czytelnikami w Salonie Empiku we wrocławskiej Renomie, gdzie promowała właśnie „Szóstego”.
17 września odbył się wieczorek autorski w Polskiej Akademii Nauk w Wiedniu, gdzie we współpracy z teatrem Vademecum zostały zainscenizowane fragmenty książki „Bez przebaczenia”.
Na stałe związała się z wydawnictwem Novae Res, w którym będzie wydawać swoje kolejne książki, które można zaklasyfikować jako sensacje z elementami romansowymi i romanse.
Po wakacjach rozpoczęły się prace redakcyjne nad dramatem sensacyjnym, zatytułowanym „Zakręty losu”, który stanowi pierwszą część trylogii. Premiera książki przewidziana jest na październik 2010 r
Więcej informacji o autorce na jej stronie internetowej: www.agnesscorpio.pl I na blogu: http://agnesscorpio.blogspot.com/









Robótkowe Poddasze Alicja Ożóg ma 38 lat i mieszka w Krakowie, z zawodu jest krawcową odzieży skórzanej a z zamiłowania rękodzielniczką. Od dziecka  haftuje, wyszywa, szyje torebki i maskotki, wypala w drewnie, robi sztuczną biżuterię, projektuje i szyje meble dla lalek ,ale najbardziej pochłania szydełko. Zakochała się w szydełkowych   misiach ... i nie ma dla niej rzeczy niemożliwych do zrobienia! Codziennie uczy się nowych technik rękodzieła, a wkrótce otwieram internetowy sklep z robionymi ręcznie upominkami.

Aneta Swatek fanatyczna wrocławianka, lingwistka, tłumaczka i lektorka szwedzkiego i innych takich, wielbicielka lokalności, sąsiadów i kawy, zakochana w Bachu, założycielka ruchu www.pchli.blogspot.com, mama Marka i Janka. Po nocach produkuje zabawki, ciuchy, kapelusze, drobiazgi do domu głównie przy pomocy szydełka i haftu, ale i wszystkiego innego, co wpadnie w ręce. Ostatnio babrze się w glinie


Anna Lipnicka jest studentką V roku Projektowania Ceramiki w pracowniach prof. Grażyny Płocicy i Lidii Kupczyńskiej – Jankowiak. Ceraminkę studiuje, ponieważ ten materiał, tworzywo stało się jej pasją przed kilkoma laty. W glinie odnalazła sposob wyrażania i sposób na rozwiązywanie koncepcji oraz odpowiadania na przeróżne zagadnienia. Ta technika pozwala wykonywać przedmioty estetyczne, użyteczne, oraz atystyczne. Co za tym idzie interesuje się designem, sztuką wspołczesną i performance oraz rzemiosłem. 

Ania Pazdrowska jest zakręconą miłośniczką kotów, zafascynowaną rękodziełem, a w szczególności technikami decoupage i scrapbooking. Rękodzieło jest dla niej sposobem na relaks i wyciszenie, ale też aktualnie sposobem na życie. Niedawno otworzyła sklep internetowy m.in. z akcesoriami dla osób tworzących w tych technikach. Ania uwielbia tworzyć i robi to już od ponad 2 lat. Sądzi, że prezenty hand made są oryginalnym i jedynym w swoim rodzaju sposobem na podarunek dla bliskiej osoby i sprawiają, że obdarowany czuje się kimś wyjątkowym. Bez swojej twórczości nie potrafiłaby już żyć, ponieważ jest onoa częścią jej i sprawia, że czuje się spełniona.


Anna Utko jest absolwentką wydziału Architektury i Urbanistyki na Politechnice Wrocławskiej. Po studiach postanowiła zająć się swoją pasją, jaką zawsze było projektowanie oraz szycie stylowych sukien, wyspecjalizowała sie w szyciu gorsetów i krynolin. Projektantka szyje głównie suknie koncertowe oraz stroje sceniczne, a jej klientkami są solistki Opery Wrocławskiej oraz Opery Śląskiej w Bytomiu, śpiewaczki polskich oraz włoskich scen kameralnych a także studentki Wrocławskiej Akademii Muzycznej. Anna Utko szyła kreacje m.in. dla Aleksandry Buczek, Renaty Dobosz, Joanny Klisowskiej i Dominiki Zamary. Ostatnio przygotowała strój dla Sławomira Bendrata do przedstawienia Pinku Chirashi pokazywanego m.in. w czerwcu na Festiwalu Tańca w Gdańsku. W wolnych chwilach zajmuje się grafiką i malarstwem wielkoformatowym. Więcej na stronie www.annautko.com  oraz http://www.annautko.com/art


ARTPOPARTPOPARTPOP  – Krzyszt of Popek jest z południowej polski tóż na granicy polsko czeskiej z malej miejscowości Gołkowice. Płaskorzeźbą zajmuje sie od oko 2lat a rysowaniem interesował sie od dłuższego czasu jako upust swojej wyobraźni , jednak swoje prace zachowywał tylko dla siebie . Dużo podróżował co zaowocowało wyzwoleniem sie jego twórczości i chęcią podzielenia sie nią z innymi .Tworzy głównie płaskorzeźby z litego drewna z dodatkiem koloru co bardziej uwydatnia przedstawiony na nich motyw, niektóre łączy z innymi dodatkami ja drut , sznurek..., prace charakteryzują sie bogatym wachlarzem motywów. Jego prace można zobaczyć na http://artpop.dbv.pl/photogallery.php


Barbara Młynarczyk maluje pięknie i z wielką pasją, pejzaże, architekturę, martwą naturę, uwielbia malować kwiaty. Tworzy w różnych technikach: olej, akwarela, pastel. Malarstwem zajmuje się od 1980 roku. Ma za sobą ponad 55 wystaw indywidualnych i udział w wielu wystawach zbiorowych, oraz plenerach. Pełni funkcję z-cy prezesa Dolnośląskiego Stowarzyszenia Artystów Plastyków. Prowadzi również kółko plastyczne dla dzieci w klubie „Promyk” we Wrocławiu.




Biżuteria Beaty Beata Poziomka-Swaicka od zawsze była postrzegana jako osoba o artystycznej duszy. Malowała, rysowała, wycinała a także tworzyła poezję. Od przeszło 5 lat realizuje się tworząc biżuterię. Robi to dla czystej przyjemności tworzenia. Lubi dzielić się swoimi doświadczeniami z innymi, a przede wszystkim widzieć radość na twarzy kobiet noszących jej dzieła. Biżuteria przeze nią wykonywana to kolczyki, bransoletki, wisiorki i naszyjniki wytwarzane osobno bądź w różnych wersjach kompletów. Do tworzenia biżuterii Beata używa koralików różnego pochodzenia: szkło, drewno, kamienie półszlachetne, perły, filc czy ceramika. Wszystkie wyroby są wykonane w pojedynczych egzemplarzach.

Biżuteria Kreatywna H&S Agnieszka Hawranek jest absolwentką krakowskiej AGH. Uczestniczyła w wystawach w kraju i zagranicą. W 2006 roku otrzymała nagrodę Diamenty AGH za najlepszą pracę magisterską w kategorii prac aplikacyjnych. Projektowaniem biżuterii zajmuje się od 2009.
"Czasem wolę jakiś rytm bardziej od innych. Myślę, że każdy rytm ma własny kształt, swoja własną emocję; możemy odnaleźć wiele powiązań pomiędzy strukturami, kształtami, rytmami, emocjami… Wierzę, że przedmioty są powiązane z ciałem, duszą i otoczeniem. Poszukiwanie kształtów, może być sposobem na odnalezienie remedium, sposobem na odnalezienie klucza albo naszym osobistym językiem w komunikacji z ludźmi. Nasze związki z przedmiotami nie muszą być dosłowne, mogą być po prostu subtelne. Tym rytmem podążam w wybranym przez siebie kierunku"
Ewa Szychowska jest absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Od pewnego czasu pełnoetatowa mama Mikołaja. Przygodę z biżuterią właśnie zaczyna, gdyż w końcu znalazła czas na realizację swoich pasji i marzeń z dzieciństwa. Kierując się zasadą „piękno w prostocie” przy tworzeniu biżuterii wykorzystuje nieskomplikowane wzory i połączenia kamieni półszlachetnych z innymi materiałami np. srebrem. Powstałe w ten sposób dzieła sprawią, że każda kobieta poczuje się wyjątkowa.


Elżbieta Balińska studentka Uniwersytetu Wrocławskiego i rodowita wrocławianka. Właścicielka kota i ma kota na punkcie kota. Kolekcjonerka lalek starych i holenderskich, które lubi odnawiać i przywracać do stanu dawnej świetności. Z racji tego w każdą niedzielę można ją spotkać na „pchlim targu”. W chwilach wolnych projektuje i wykonuje biżuterię na każdą okazję i każdą kieszeń.


el-kart Elżbieta Boruń początkowo scrapbooking i embossing był jej tylko zwykłym hobby. Ślub koleżanki, urodziny mamy lub inna uroczystość była okazją do tworzenia niezapomnianych prezentów. Z czasem jednak to niewinne hobby stało się jej pasją i sposobem na życie. Stara się ciągle tworzyć coś nowego i zaskakującego. Szuka nowych materiałów i technologii aby wykonane przez nią kartki były czymś naprawdę wyjątkowym. W wolnych chwilach takze szydełkuje serwety, obrusy, swetry oraz niepowtarzalne ozdoby choinkowe. 

Eluart – Pracownia Plastyczna Elwira Teski należąca od kilkunastu lat do Dolnośląskiego   Stowarzyszenia Artystów Plastyków. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Poza obrazami olejnymi zajmuje się również malowaniem pisanek, które można zobaczyć w Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu. 








Ewa Blicharska jest ceramikiem szukającym idealnych rozwiązań estetycznych i funkcjonalnych. Najistotniejszą częścią wykonywania jej zawodu jest poczucie, że przedmioty, które wytwarza, są potrzebne i podobają się. Od zawsze interesowało ją kreowanie. Ma to wyraz w potrzebie malowania, rysowania ale przede wszystkim projektowania i realizowania własnych pomysłów. Inspiracje czerpie głównie z minionych dekad jak również z najbardziej współczesnych propozycji designu.. Wśród tego bogactwa wybiera to co najbardziej charakterystyczne i przetwarza na swój własny styl. Jej prace to często projekty bardzo kobiece, delikatne lub nowoczesne chłodne i minimalistyczne. To efekt współistnienia dwóch równie ważnych potrzeb estetycznych. Ewa tworzy głównie dla kobiet, z myślą o kobietach. Dzieje się tak dlatego że stara się zaspakajać swoje własne pragnienia, które z racji jej płci są właśnie kobiece. Ewa jest absolwentka wydziału Ceramiki i Szkła na Wrocławskiej ASP. Dyplom z zakresu projektowania ceramiki użytkowej uzyskała w pracowni prof. Lidii Kupczyńskiej- Jankowiak, dyplom z zakresu projektowania ceramiki unikatowej w pracowni prof. Grażyny Płocicy.



"Grupa Nie Na Temat" powstała w 2008 roku. Tworzą ją dwie artystki, absolwentki katowickiej ASP - Bożena Szwaja - absolwentka krakowskiej ASP filia Katowice, matka Polka, graficzka, malarka, oraz Marta Toporowska – Lazur absolwentka katowickiej ASP, plakacistka, graficzka, podróżniczka.. Dzieli je wiele: wiek, doświadczenia życiowe, sposób wyrazu. Łączy je chęć tworzenia "Na temat" , pewna "Śruba" dzięki, której wychodzą poza rutynę dnia codziennego i tworzą dla ludzi: czyli dla Was i dla siebie :). Każda z kartek, która będzie zaprezentowana na bazAr'cie ma swoje przesłanie. Można ją ofiarować wybranej osobie, aby wyrazić coś bez słów. Można również zrobić komuś bliskiemu prezent zakupując kartkę oprawioną w ramkę. Artystki gwarantują, że są to nieliczne egzemplarze i trudno będzie komukolwiek zdublować taki podarunek. Oprócz kartek będzie można również zakupić grafiki w formacie A4. W ilości znikomej “Grupa Nie Na Temat” zaprezentuje także prace malarskie.

Hanka & SeSil Hanna Kłapcia – pochodzi z Bielska-Białej, studentka V roku ASP we Wrocławiu na Wydziale Ceramiki, ceramika to jej pasja i codzienność, prócz uczelnianych obowiązków chętnie udziela się społecznie, organizując różne kursy i warsztaty dla dzieci z zakresu wytwarzania ceramiki. Wcześniej studiowała coś zupełnie nieartystycznego, ale jak zobaczyła zrobione przez kogoś aniołki z masy solnej, które nie były arcydziełami stwierdziła, że zrobi lepsze i tak się zaczęło.. masa solna przestała wystarczać, zapragnęła robić ceramiczne cudeńka. Po to przyjechała do Wrocławia studiować ceramikę i z nią wiąże swoją zawodową przyszłość. Swoje wyroby wysyła na konkursy, daje w prezencie znajomym, ale również sprzedaje od paru lat z reguły na kiermaszach świątecznych z dużym powodzeniem.
Sylwia Semeniuk – urodzona we Wrocławiu, trochę późno skierowałam swoje kroki na uczelnię, o której zawsze marzyłam, kierunek Wzornictwo, bo wydawał się najciekawszy i dalej tak twierdzę. Niestety ze względu na pracę zawodową niezbyt związaną z kierunkiem studiów, i działalnością artystyczną, nie mam czasu na rozwijanie i „ostre” działanie designerskie. Na realizację większych projektów jeszcze przyjdzie czas i na dzień dzisiejszy robię torby bawełniane na zakupy, malowane, drukowane, wyszywane, oraz duże ilości gadżetów na szydełku. 









Hanu-nka and Biedronkasą studentkami 4-go i 5-go roku na kierunku Projektowanie Szkla na ASP we Wroclawiu.
Tereza:-hanu-nka-
Oprócz szkła  zajmuje się głównie biżuterią, którą studiowała dwa lata na uniwersytecie w Czechach. Broszki wykonuje kilkoma technikami: niektóre z filcu szyte niteką i muliną, i zdobione szklanymi koralikami i innymi drobnymi rzeczami, inne wykonane techniką graficzną Tereza interesuje sie również robieniem i obrabianiem zdjęć. Jej twórczość można zobaczyć na
Sylwie:-Biedronka-
najczęściej tworzy z kolorowego płaskiego szkła. Lubi szlifować , kleić , wycinać. W okresie przedświątecznym zajmuje się robieniem aniołków, owieczek, reniferów itp. Rzeczy wykonane ze szkła sa dodatkowo dekorowane – malowane lub wyklejane papierem, plastykiem itp. Lubi zabawę ze szkłem i jego połączenie z innymi materiałami. Prace Sylwie na
http://boomprint.pl/index.php?cPath=19&osCsid=5cff8b818be403fee2e601438e15562c



Herniczki Pierniczki studentka ASP we Wrocławiu na kierunku Szklo i Ceramika. Zajmuje się szkłem, i to magiczne tworzywo jest jej wielką pasją. Tworzy w technikach pat de verre i fusingu. Na kiermaszu będzie można obejrzeć i kupić jej szklane obiekty, recyklingowe kieliszki oraz szklaną biżuterie: kolczyki, zawieszki, broszki, guziki.


Butik Srebrna Szkatułka Joanna Molska-Lucewicz od kilku lat z fascynacją zajmuje się ręcznym wykonywaniem biżuterii przeznaczonej na różne okazje. Biżuterię projektuje wykorzystując elementy srebrne próby 925, naturalne kamienie, perły hodowlane, koral oraz kryształy Swarovskiego. Jej prace odzwierciedlają mieszaninę różnorodnych stylów – od prostej, klasycznej elegancji, po nowoczesne szaleństwo z charakterem. Aby móc rozwijać swoją pasję, kilka miesięcy temu odważyła się na kolejny krok otwierając butik internetowy 'Srebrna Szkatułka' pod adresem http://www.srebrnaszkatulka.pl/








K&M-art Katarzyna Białus I Marta Stolaś to dwie przyjaciółki,które od mniej więcej roku wspólnie tworzymą biżuterię. Katarzyna bakcyla złapała od Marty, dla której wyrób biżuterii był sposobem na oderwanie się od codziennych zmartwień i stresów. Dla Katarzyny tworzenie kolczyków to sposób na wyrażenie siebie i sprawianie radości innym, poprzez obdarowywanie zrobionymi przez siebie upominkami. Nie ukończyły żadnej szkoły plastycznej, zawodowo również zajmują się czymś innym. Marta jest absolwentką Hotelarstwa i pracuje na recepcji w Hotelu Raddison, Katarzyna ukończyła Pedagogikę na Uniwersytecie Wrocławskim, a przez dwa lata pracowała w zakładzie optycznym.
Każda z nich jest inna, każda tworzy w innym stylu. Katarzyna łączy szklane koraliki i kamienie półszlachetne z drutem, wywijając w splątane formy, Marta bazuje na prostszych formach, za pomocą których stwarza wymyślne wzory i konstrukcje.

Ozdoby przez nie wykonywane to nie tylko kolczyki, ale również zawieszki, bransoletki i sznury korali. Dziewczyny stara się łączyć różne materiały jak szkło, plastik, muszle i masę perłową, drewno i metal przy pomocy drutu, stalowych linek, czy sznurka. Każdy wyrób jest unikatowy i mamy zasadę,by nie powtarzać wzorów.


Koko Manufaktura – Joanna Kokot-Skrobek szyciem i projektowaniem galanterii, różnego rodzaju dodatków I nie tylko, zajmuje się odkąd pamięta I ma nadzieję związać z tym swoją przyszłość. Chociaż nie zajmuje się designem I projektowaniem zawodowo, to jednak tworzeniu - przede wszystkim szyciu - poświęca każdą swoją wolną chwilę I nie potrafi bez tego żyć.
Projektuje głównie dla kobiet. Wszystkie jej wyroby rękodzielnicze, adresowane są do wytrawnych klientek - dbających o szczegóły wielbicielek piękna. Dość klasyczne w formie, bardzo dokładnie przemyślane oraz wykonane od początku do końca ręcznie I z ogromną precyzją, (ze starannie wyselekcjonowanych, naturalnych materiałów najwyższej jakkości jak futro norkowe, wilcze, królicze, skóry, jedwab, bawełna I inne, ponadto są to materialy pozyskane droga recyklingu), subtelnie zwracają uwagę I dają poczucie luksusu I komfortu użytkowania. Każdy egzemplarz jest unikatowy. 


Klamoty i klejnoty Pod ta nazwą kryją się 3 studentki 2-go roku Wrocławskiej Wyższej Szkoły Humanistyczne  z kierunku Architektury Wnętrz - Kasia Magda i Ania.

Katarzyna Bachińska od dziecka lubiła lepić, mazać i rysować jednak podążając w nieco innym artystycznym kierunku zajęła się śpiewem. Obecnie "śpiewa do kotleta" i bierze udział w niewielkich przedsięwzięciach muzycznych. Podjęte studia jednak przywracają ją na dawne plastyczne tory i w wolnych chwilach rysuje i tworzy biżuterię

Magdalena Wróbel,  jej pasją jest projektowanie wielu ciekawych rzeczy , rysunek i malarstwo. Od jakiegoś czasu zajmuje się tworzeniem biżuterii.

Ania Figurska od kiedy pamięta lubiła malować , rysować itd. Techniką decoupage zainteresowała się 2 lata temu i od tamtej pory w wolnych chwilach zajmuje się zdobieniem butelek , ramek , desek , pudełek i skrzynek. Malowanie i rysowanie pozwala jej się wyciszyć i zrelaksować.

Magdalena Maślerz Unikatowa biżuteria tworzona z materiałów pochodzenia naturalnego, z recyklingu, przyjaznych środowisku. Przedmioty stworzone z myślą o byciu unikalnymi i innymi od klasycznej biżuterii. Materiały nieszlachetne zamienione w drogocenne przy użyciu niekonwencjonalnych metod. Z myślą o alternatywnych i odważnych odbiorcach.



Malowany Mak studentka ASP we Wrocławiu na kierunku Szklo i Ceramika. Swobodnie projektuje i wykonuje swoje prace w różnych technikach szklarskich. Najnowszą jej pasją stało się tworzenie unikatowej szklanej biżuterii. Kolczyki, zawieszki, broszki i pierścionki wykonywane są metodą fusingu (stapianie szkieł), dodatkowo piaskowane oraz grawerowane. Każdy egzemplarz jest wyjątkowy i oryginalny. Oprócz biżuterii tworzy rownież szklane obiekty, obrazki oraz świąteczne zawieszki.

Maria Czekańska mieszkanka Bielawy od ponad roku zajmuje się rękodziełem, jej wyroby powstają w wyniku ozdabiania techniką decoupage. Technika ta polega na efektownym zdobieniu przedmiotów (mebli, skrzynek, kasetek, tacek, doniczek, szkła, bombek itp.).  Z tą formą twórczości zetknęła się na kursie i to był strzał w dziesiątkę, zakochała się w tych robótkach! Zdobyła uznanie swoich bliskich i przyjaciół, co zainspirowało ją do pokaznia swoich prac szerszej publiczności. 








Marta Sidorowska (Berceuse)mieszka we Wrocławiu, z zawodu wykładowca akademicki na jednej z wrocławskich uczelni - z pasji w każdej wolnej chwili zajmuje się szeroko pojętym rękodzilnictwem, wciąż szukając i ucząc się czegoś nowego. Wyszywa, szydelkuje, maluje na szkle, filcuje, nie jest jej obca również technika decoupage. Od jakiegoś czasu jej wielką pasją jest szycie zabawek,  głównie Aniołów. W jej małym mieszkanku zawsze panuje "artystyczny nieład". Marzy o ikonopisaniu, prowadzi blog o charakterze rękodzielniczym, kocha Bieszczady a praca twórcza nie pozwala jej oszaleć w wirze wielkomiejskiego życia. http://marta-berceuse.blogspot.com/

Monika Wodarz plastyk, filozof, człowiek renesansu... Nic co rękodzielnicze nie jest jej obce. Malarstwo, rysunek, grafika, patchworki, szycie dla przyjaciół, lalki, scenografia, butafora. Jako "wolny strzelec" współpracuje z teatrami oraz z Wrocławską Akademią Sztuk Pięknych (pomoc przy realizacji kostiumów do spektakli w ramach programu integracyjnego artystycznych uczelni Wrocławia).Dla Wrocławskiego Teatru Lalek stworzyła m.in. kostiumy gąsiennic do spektaklu "Co w trawie piszczy (http://www.teatrlalek.wroclaw.pl/index.php/spektakle/co-w-trawie-piszczy ),oraz Colombiny (marionetki) do "Pożaru" Josepha Haydna(http://www.teatrlalek.wroclaw.pl/index.php/spektakle/poar 
). Jak sama mówi: "Rzeczom trzeba pomóc się urodzić - i ja im właśnie pomagam". 









Porcelana i Cermika – Katarzyna Brzezińska jest tegoroczną absolwentką ASP we Wrocławiu wydziału Ceramiki i Szkła: Projektowanie ceramiki. Jedne z jej ostatnich realizacji skupiają się wokół materiału jakim jest porcelana, w której tworzeniu interesuje ją symboliczne "wtopienie" jej w materiał zupełnie odmienny jakościowo jak i wytrzymałościowo. Tu inspiracją w tworzeniu  zestawu naczyń był zarówno papier sam w sobie jak i działania z nim,które często kojarzone są z japońską techniką składania papieru- origami.... 
Powiedz życzenie Magda Niekrasz – jest absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, ale jej życie zawodowe odbiegło daleko od wykształcenia. Jej praca związana jest nierozerwalnie z jej największa pasją jaka jest tworzenie ubrań i przeróżnych innych rzeczy na drutach i szydełku. Niedawno otworzyła galerię internetową Powiedz Życzenie, gdzie wystawia i sprzedaje swoje prace, jak również wyroby innych Artystów.
Z radością tworzy rzeczy niepowtarzalne, niebanalne, nie znajdziecie u niej produkcji taśmowej. Na bazAr’cie zaprezentuję między innymi dużo prac związanych ze świętami. Prace Magdy na http://www.powiedzzyczenie.pl/?magda,51
 
Ewa Adamowska – absolwentka ASP we Wrocławiu. Ma swoją pracownię we Wrocławiu, w lipcu otworzyła również we Wrocławiu galerię ArtSide. Tworzy biżuterię, rzeźbię, zdarza jej się też malować. Na bazArt przylecą ze nią na pewno anioły ceramiczne i szklane.




Pracownia Artystyczna Justyna Miśiewicz Wykonane własnoręcznie sztukaterie.Sa to wyroby z gipsu ceramicznego z domieszką mączki marmurowej w tym ramy,ramki,półki,reliefy,płaskorzeźby,kroksztyny,obrazy olenje na płótnie-o każdym wymiarze i kazdej tematyce w bogatych ramach -drewnianych w ozdobna gipsaturą.Produkt POLSKI nie CHIŃSZCZYZNA.
Wymiaty obrazów-od 30cm x 40cm do  66x 86cm lub na dowonie zlecony wymiar.



Purol Design to biuro projektowe założone przez Magdalenę i Marcina Purol we wrześniu 2009 roku w Poznaniu. Projektanci łączą swoje umiejętności, by powstały produkty nietypowe, o unikalnym wzornictwie, kształcie, z wykorzystaniem takich materiałów jak: filc, skóra, pleksi, metalowe elementy. Tworzą głównie torebki z filcu, przygotowują również akcesoria dla domu - gazetowniki, podkładki, etui. Swoją działalność rozszerzą wkrótce o projektowanie kolejnych elementów wyposażenia domu: lamp i niewielkich mebli. Magdalena i Marcin przy Projektowaniu zwracają uwagę na maksymalne wykorzystanie surowca - proste formy gotowych produktów pozwalają na prawie bezodpadowy cykl produkcji, a nieliczne powstałe odpady i tak wykorzystują ponownie. Tak powstał np. projekt pokrowca na małe krzesełko, czy poduszkę, które składają się w całości z wąskich pasków filcu, pozostałych po wycięciu z materiału torebek, a pomysł breloczka do kluczy zrodził się z góry wyciętych filcowych kółek - odpadu po torebce 'coco'. Ich drugi podstawowy surowiec - skórę - używaną do przygotowania pasków oraz elementów spajających torby, pozyskują z odpadów poprodukcyjnych z pobliskich fabryk mebli tapicerowanych; elementy, które nie są już tam przydatne i powędrowałyby na przyzakładowy śmietnik, ponownie wykorzystują niemal w 90%. W ten sam sposób powstały eco siaty - dwustronne torby na zakupy z mocnej tkaniny, szyte przez nich z końcówek materiałów wyrzucanych przez producenta pościeli i zasłon. Ma to swoją dodatkową zaletę - torby powstają w krótkich seriach, są więc oryginalne i niepowtarzalne. W swej pracy łączą umiejętności zdobyte na studiach - Magda na architekturze wnętrz Poznańskiej ASP oraz Design Management w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego, Marcin na ekonomii Poznańskiego Uniwersytetu Ekonomicznego. Na wystawie przedstawią serię filcowych torebek: od małych kopertówek, po duże torby do noszenia na ramię oraz torby na laptopy, które zdobyły już uznanie klientek w całej Polsce.

Kontrasty Renata Głowicka (ur.12.09.1060), jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego. Zaskakujące swoją niekonwencjonalną formą, a jednocześnie oszczędne w kolorach obrazy są od lat jej pasją. Również fotografie, których jest autorką ukazują świat prostych kształtów.  Działalność artystyczną Renaty Głowickiej uzupełnia od wielu lat praca z dziećmi i młodzieżą. Efekty lekcji sztuki, muzyki i tańca można było zobaczyć na  wystawach i koncertach. To wszystko działo się w Niemczech, gdzie wraz z rodziną mieszkała 20 lat. Powrót do Ojczyzny zainspirował ją do wykonania ilustracji do ciekawej książeczki dla dzieci Opowieść o Bezbarwnym Motylku. Ilustracje te przepełnione kolorem i radością, są zupełnie odmienne od dotychczasowej twórczości autorki.  Czasami wydaje jej się, że urodziła się na nowo. Renata Głowicka zaprasza do obejrzenia jej pełnej kontrastów twórczości. Więcej na http://www.obraz.netgaleria.pl/

Srebrny Styl - biżuteria autorska
Jest ich dwoje: Katarzyna i Jakub. Ich pasją jest srebrna biżuteria, którą wykonują ręcznie w pojedynczych egzemplarzach. Naturalne piękno kamieni półszlachetnych i darów morza zaklęte w srebrze  - tak powstaje wyjątkowa biżuteria dla wyjątkowych kobiet. Katarzyna i Jakub twor biżuterię użytkową, która z powodzeniem może towarzyszyć jeansom jak i przysłowiowej "małej czarnej". Srebrny Styl zapraszamy do krainy srebra, pereł, minerałów i kryształów Swarovskiego...


Stuk Puk pod tą nazwą kryje się Barbara Śniegula - ceramik, historyk sztuki i mama Rozamundy. Barbara Ttorzy obiekty unikatowe i użytkowe. Bawi się porcelaną, rozgrzewam raku, projektuję. Czerpi radość ze sztuki i z ognia.


Suknie historyczne z dodatkami, odzież ekskluzywna
Anetta Olszewska jest fanką klasyki i kobiecości. Prosty, przejrzysty krój, szlachetne materiały i zharmonizowane barwy tworzą swobodne formy. To materiał określa styl kreacji. Im bardziej wyrafinowana tkanina, tym forma jest prostsza. A to gwarantuje sukces w każdej sytuacji. To styl dla kobiet, które zdążając naprzód nie oglądają się za siebie.

W jej atelier powstaje zarówno ta wielka, jak całkiem zwyczajna moda. Poczynając od bardzo eleganckich sukni wieczorowych i koktajlowych, poprzez ubrania na co dzień i do pracy. Ekskluzywna moda nie musi być przywilejem garstki wybranych. Drzwi jej pracowni są otwarte dla każdej kobiety, która chce mieć ubrania zaprojektowane i uszyte specjalnie dla niej, z najlepszych jakościowo tkanin.  www.anettapoco.pl

Sylwia Sowińska jests tudentką 3 roku Architektury Wnętrz na Wyższej Szkole Humanistycznej we Wrocławiu. Od 4 lat zajmuje się szyciem sukien historycznych, ale także tych typowo scenicznych. Jej historia z krawiectwem zaczęła się w okresie kiedy należała do Bractwa Rycerskiego - to wtedy zapoznała się z historią, tradycją i obyczajami minionych epok. Swoim sukniom i dodatkom stara się nadawać taki charakter  by mogły zaciekawić i wprowadzić klienta w ten inny, miniony świat.  W wolnych chwilach zajmuje się rysunkiem i działaniami teatralnymi.
the pica pica - biżuteria z recyklingu -  wykonana i zaprojektowana przez gosię adamską. the pica pica (znana jako sroczka) to bardzo specyficzny ptak z ogromnym umiłowaniem do błyskotek, zresztą tak jaki ona. w polskiej, chińskiej i koreańskiej kulturze pica pica przynosi szczęście i radość. the pica pica lubi nietypowe materiały i kombinacje. Przeszukuje środowisko w poszukiwaniu inspiracji i naturalnych metod łaczenia pomysłów. Jej celem jest danie innym sroczkom okazji do poczucia się wspaniale i wyjątkowo. the pica pica jest dumna najbardziej na świecie gdy może dać drugą szansę rzeczom, które są już użyte i porzucone przez innych. czuje się cudownie gdy może dać im nowy wymiar egzystencji i nowy piękny wygląd. Używając części z recyklingu the pica pica dba jednocześnie o to aby materiały wykorzystane w jej kompozycjach były wysokiej jakości. Swoje prace tworzy głównie z części rowerowych, elastycznych gumek (wyrzucanych na ulicę przez listonoszy w Londynie), gumowych uszczelek a wszystko to wykończone wysokiej próby srebrem oraz stalą.

Jej biżuterię można zobaczyć i kupić w Alhemia Gallery, Wrocław, Ratusz, Rynek 35.
Więcej o the pica pica na http://www.thepicapica.com/







Teresa Kasztelaniec-Jaworska - zawodowo nauczycielka
Rzeźba jest dla niej wyciszeniem, ukojeniem i zapomnieniem. Koncentracja na tworzywie daje jej spokój, dystansuje od codzienności, inspiruje działania artystyczne i kontakty z innymi twórcami. Aktywność plastyczna to jej alternatywne życie, które pozwala nie zwariować w rozedrganym i pełnym sprzeczności świecie. Pracuje w swojej pracowni na Psim Polu i w Ognisku Kultury Plastycznej we  Wrocławiu.



Urszula Bugajewska  zaczynała ceramikę przed paru laty w Ognisku Kultury Plastycznej im. Eugeniusz Gepperta, potem warsztaty raku w pracowni Marty Kędzierskiej i Jacka Tratkiewicza. W tej chwili tworzy własną pracownię w Pruszowicach pod Wrocławiem. Prowadzi zajęcia ceramiczne dla dzieci. Ciągle odkrywa nowe mozliwości raku, kamionka, ceramika z pieca opalanego drewnem... 
Wiesław Łopusiński od dawna zakochany w sztuce rękodzieła, od niedawna będący jej częścią i kreujący jej przestrzeń. Spośród wielu jej odmian wybrał biżuterię artystyczną, dającą nieograniczone możliwości tworzenia ciekawych i inspirujących detali. Zmysł artystyczny, wyobraźnia przestrzenna oraz różnorodność wykorzystywanych dodatków sprawiają, że w jego dorobku znaleźć można biżuterię żyjącą własnym życiem, mającą do przekazania własne treści. Bawiąc się formą oraz treścią swoich kompozycji przekazuje w nich pozytywną energię, harmonię oraz radość życia, które są niezbędnymi elementami bytu kobiety spełnionej. Nie każdy stworzony przez niego zestaw pasuje każdej damie, jednak każdy pasujący - w 100% oddaje charakter oraz wartości cenione i wyznawane przez jej właścicielkę. Więcej na http://dobrzezakrecone.pl/







Bemsza Witosława Jańczak w wolnych chwilach, których ma ostatnio sporo, wykonuje biżuterię. Ze szklanych, ceramicznych, drewnianych korali oraz filcowych elemetów robi naszyjniki, kolczyki oraz broszki. Filcuje z wełny czesankowej kwiaty I dredy. Wykonuje także małe formy witrażowe metodą Tiffany. A wszystko zaczęło się od kartek okolicznościowych dla przyjaciół...

Wygodna i Annasza - przyjaciółki netowe z Dolnego Śląska. Prowadzą swoje blogi robótkowe, aktywnie uczestniczą w internetowym życiu robótkowiczek. Przerabiały już wszystko- dekupaże, scrapy, robienie biżuterii, filcowanie, haft krzyżykowy, frywolitki, robienie świeczek, mydełek, szydełko, druty, szycie… Jednak pozostały największymi fankami szydełka i tkanin. Tworzą głównie lalki i anioły a także szydełkowo - frywolitkowe drobiazgi dla domu. Zachęcone powodzeniem swojej poprzedniej wystawy w Bielanach Wrocławskich postanowiły wziąć udział w Bazartcie.
Ymer wrocławski streetartowiec. Wśród jego prac bedzie można znaleźć koszulki, przypinki, magnesy i inne drobiazgi ze znanym, sympatycznym, różowym bobrem.