13 lis 2010

K&M-art Katarzyna Białus I Marta Stolaś to dwie przyjaciółki,które od mniej więcej roku wspólnie tworzymą biżuterię. Katarzyna bakcyla złapała od Marty, dla której wyrób biżuterii był sposobem na oderwanie się od codziennych zmartwień i stresów. Dla Katarzyny tworzenie kolczyków to sposób na wyrażenie siebie i sprawianie radości innym, poprzez obdarowywanie zrobionymi przez siebie upominkami. Nie ukończyły żadnej szkoły plastycznej, zawodowo również zajmują się czymś innym. Marta jest absolwentką Hotelarstwa i pracuje na recepcji w Hotelu Raddison, Katarzyna ukończyła Pedagogikę na Uniwersytecie Wrocławskim, a przez dwa lata pracowała w zakładzie optycznym.
Każda z nich jest inna, każda tworzy w innym stylu. Katarzyna łączy szklane koraliki i kamienie półszlachetne z drutem, wywijając w splątane formy, Marta bazuje na prostszych formach, za pomocą których stwarza wymyślne wzory i konstrukcje.

Ozdoby przez nie wykonywane to nie tylko kolczyki, ale również zawieszki, bransoletki i sznury korali. Dziewczyny stara się łączyć różne materiały jak szkło, plastik, muszle i masę perłową, drewno i metal przy pomocy drutu, stalowych linek, czy sznurka. Każdy wyrób jest unikatowy i mamy zasadę,by nie powtarzać wzorów.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz